Важливою частиною програми є ремонт та реставрація Павільйону 13. Реставрація проходитиме в декілька етапів та залучатиме спонсорів, дослідників, експертів з різних галузей та художників. Основним завданням реставрації буде збереження модерністської сутності будівлі та вшанування попередніх етапів її існування, а також, розширення функціонального призначення простору та створення в ньому нового символічного виміру.
( історія павільйону )
Павільйон №13 “Вугілля” був побудований 1967 року на ВДНГ в Києві як виставковий простір для проведення виставок досягнень вугільної промисловості УРСР. Його архітектуру початково складали великий виставковий зал, що використовувався для постійної експозиції, кінозал та хол, який зв’язував наземну частину з підземною копією шахти.







У перші десятиріччя незалежності України ВДНГ під новою назвою “Експоцентр України” здавав більшість павільйонів в комерційну оренду, не пов’язану із їхнім цільовим призначенням, що призвело до очікуваного занепаду більшості будівель.
З 2015 ВДНГ повернувся до своєї оригінальної назви та почав працювати над новою стратегією розвитку з метою перетворити його в сучасний інноваційно-культурний центр. Згідно зі стратегією, опублікованою 2017 року, Павільйон 13 має цільове призначення “мистецький центр”. З 2017 по 2019 рік простір павільйону стає резиденцію спільноти медіа-художників Carbon, де вони створюють та презентують мистецькі проекти.
З 2019 до роботи з Павільйоном були запрошені BURSAtelier, що взяли на себе відповідальність ревіталізувати будівлю і створити на її основі постійно діючу структуру, яка матиме динамічний розвиток та збереже архітектурну форму у довгостроковій перспективі. Після виходу з проекту BURSAtelier у 2020 році, проектом оновлення Павільйону 13 займається БО “БФ Павільйон культури”.








( будівля-трансформер )
В основу проекту покладено ідею деконструкції театральної сцени-коробки, де складові частини стають окремими функціональними елементами та організують процеси у просторі. Відкрита інфраструктура та розробка динамічних інструментальних рішень дозволять змінювати планування та сценографію основних залів головного павільйону і шахти відповідно до експозиційних, музичних та перформативних сценаріїв. Таким чином простір стане відкритим для експериментів і пошуку нових форм взаємодії із глядачем.





Павільйон культури. Візуалізація сценаріїв — ФОРМА, 2021