ВДНГ, вид з даху павільйону культури. Фото: Мішка Бочкарьов, 2021Павільйон культури — кураторська інституція, що працює на перетині сучасного візуального мистецтва, нової музики та архітектури. Це середовище для художнього експерименту, з яким ми працюємо через дослідницькі проекти та публічні події.

Ми розпочали свою діяльність навесні 2020 року. Розповідаємо про те, що ми зробили за цей час у таймлайні ︎︎︎.


Засновницями та першими куратор(-к)ами є: Саша Андрусик, Ольга Балашова, Лізавета Герман, Вітя Глущенко, Марія Ланько, Іра Мірошникова та Олексій Петров. Інституція розташована в Павільйоні 13 вугільної промисловості ВДНГ, Київ.засновники Павільйону культури (→ зліва направо ):
Вітя Глущенко, Ольга Балашова, Марія Ланько, Лізавета Герман, Олексій Петров,
Іра Мірошникова, Саша Андрусик.
Фото: Євген Нікіфоров, 2020


Саша Андрусик, кураторка, співзасновниця та директорка музичної агенції “Ухо”. З 2012-го року агенція представила понад сімсот творів сучасної класичної музики в Україні, зокрема серію з трьох опер для Національної опери. Співзасновниця «Ухо-ансамблю», записи якого відзначені музичними критиками Le Monde, Diapason, Times, Voce Classico та ін. У 2021-му нагороджена Шевченківською премією за міждисциплінарний проєкт «Архітектура голосу».

Ольга Балашова, мистецтвознавиця, дослідниця сучасного мистецтва, голова ГО “Музей сучасного мистецтва”. В якості заступниці директора NAMU з питань розвитку (2017-2020) залучила до музею велику спільноту патронів та запустила клуб “Леви музею”, провела ребрендинг та спродюсувала ряд знакових проєктів музею.

Вітя Глущенко, дизайнер, художник, тимчасовий директор БО “БФ Павільйон культури” на громадських засадах.

Лізавета Герман та Марія Ланько, кураторки, дослідниці сучасного мистецтва, співзасновниці галереї The Naked Room. Протягом 8 років розвивають незалежну дослідницьку платформу “Відкритий архів”. Курували перше всеукраїнське бієнале сучасного мистецтва, ініційоване та спродюсоване державними інституціями.

Іра Мірошникова та Олексій Петров, архітектори, засновники архітектурної майстерні ФОРМА. Майстерня практикує рідкісний для українського фахового середовища підхід поєднання проектування з дослідженням та екологічним ставлення до місця, процесу роботи та всіх залучених учасників.

Павільйон культури, пролог. Cкульптура Анни Звягінцевої “Намалювати своє вікно, зім'яти папір” (арматура, зварювання), 2015. Фото: Євген Нікіфоров, 2020

Іншими учасниками команди також стали:

Анна Доброва архітекторка, співзасновниця громадської організації “МістоДія”, працювала в проєкті MetaLab на фабриці “Промприлад” в Івано-Франківську.

Гнат Забродський — юрист, експерт з інституційних трансформацій. Працює з ГО “Музей сучасного мистецтва”, очолював “Офіс з просування експорту України” та низку європейських проєктних напрямів.

Настя Калита —журналістка,співзасновниця Your Art. У 2021 році потрапила до списк “30 до 30: Хто творить майбутнє українських медіа” від Премії імені Георгія Ґонґадзе за те, що “уможливлює розвиток ніші культурної журналістики в України”.


Діяльність Павільйону культури фінансується Піклувальною радою, до складу якої входять 30-35 представників різних сфер суспільства із різним професійним досвідом та особистими досягненнями. Вони погоджуються здійснювати функції методичної фінансової та консультативної підтримки діяльності Павільйону культури.

Умовою для вступу є благодійний піклувальний внесок у розмірі 30000 Євро, що виплачується одноразово чи частинами протягом 3 років, і використовується, нарівні із іншими внесками, виключно для реалізації цілей статутної діяльності БО “БФ Павільйон культури”.

піклувальник павільйону культури — публічний почесний статус безпосередньої участі у створенні, підтримці та розбудові першої незалежної культурної інституції в Україні. Павільйон існує виключно на принципах учасництва, самоорганізації та відкритості.(   піклувальники павільйону культури   )

художник Назар Білик
підприємець Петро Бондаревський
політичний та громадський діяч Володимир Бородянський
підприємець Володимир Власов
підприємець Ігор Дворецький
ресторатор Андрій Єлісєєв
підприємець Борис Мартиненко
підприємниця Ольга Тадай


(    партнери павільйону культури   )☁️

(      павільйон культури     )
адреса: пр-т Академіка Глушкова 1, павільйон 13 ВДНГ, Київ, Україна дивитись карту
зв’язок: info@pavilionofculture.com / +38 067 2927496