🇺🇦


24 лютого 2022 року розпочалось повномасштабне військове вторгнення російської федерації на территорію України. Триває війна, в якій російська загарбницька армія вбиває безневинних цивільних людей, обстрілює та знищує українські міста і змушує мільйони людей залишати свої домівки.

В умовах війни, ми хочемо підтримати тих, хто лишається жити на територіях воєнних дій чи змушений переміщатись в пошуках безпеки.

Якщо ви хочете долучитися до благодійної ініціативи українських інституцій з підтримки культурної спільноти в Україні, або вам самим потрібна допомога чи підтримка,— будь ласка, тисніть на посилання, або зв’яжіться із нами.

info@pavilionofculture.com


( ↓ )




(     щоденник     )

 




(   31 березня і 3 квітня 2022   )


31 березня став днем звільнення Бучі. 3 квітня світ дізнався про масові злочини, вбивства та навмисний геноцид у Бучі, Ірпені та Гостомелі, які були учинені росіянами проти мирного населення України.



(   24 лютого 2022   )


початок повномасштабної війни в Україні 

Відкритий воєнний напад росії, за підтримки Білорусі, на Україну, розпочатий о 4 годині ранку 24 лютого 2022 року. Вторгнення є частиною російсько-української війни, розв'язаної росією 2014 року, участь у якій росія постійно заперечувала.



(   19 і 20 лютого 2022   )


Відбулася перша стратегічна сесія Павільйону культури. До команди приєдналася засновниця проєкту Spilne ArtНаталя Ткаченко.



(   28 січня 2022   )


Павільйон культури провів закриту подію для піклувальної ради.



(   22 грудня 2021   )


Ми запустили сторінку архітектурного напряму в інстаграмі.



(   11 грудня 2021   )


Команда Павільйону культури презентує програму та бюджет на 2022 рік для вузького кола піклувальників та потенційних партнерів.



(   листопад 2021   )


Корисні копалини були висаджені біля Павільйону, а слимаки — відправилися жити додому до головної художниці — Катерини Лібкінд.



(   29 і 30 жовтня 2021   )


відбулися останні події в межах виставки «Корисні копалини» — фортепіанне соло Діни Писаренко (піаністки Ухо-ансамблю) та одноактний натюрморт «Vanitas» Сальваторе Шарріно.

дякуємо вам, що були з нами!





(   17 жовтня 2021   )


Катя Лібкінд та автор опери «Лімб» Стефано Джервазоні вперше зустрілися у Павільйоні культури на виставці «Корисні копалини» < 3



(   15 і 16 жовтня 2021   )


Нарешті відбулися концерти від Ухо-ансамблю.
Перші за 2 роки.





(   14 жовтня 2021   )


Ділимося з вами розкладом публічної програми до виставки «Корисні копалини: виставка опер у павільйоні спогадів», яка вже доступна за посиланням.

У вас буде можливість відвідати 5 концертів і 4 лекції
від автора опери «Лімб» Стефано Джервазоні, головного диригента Ухо-ансамблюЛуїджі Гаджеро, головної редактори buro 24/7 — Тетяни Соловей і виконавиці сучасної музики — Вікторії Вітренко.





(   1 жовтня 2021   )


У Павільйоні культури відкрилася виставка «Корисні копалини». Фотозвіт до події підготувала художниця Поліна Полікарпова.




Під час відкриття ми провели близько 40 екскурсій експозицією. Дякуємо вам.


(   13 вересня 2021   )


Раді нарешті анонсувати першу виставку Павільйону культури — Корисні копалини: виставка опер в павільйоні спогадів” від музичної агенції “Ухо”. Вона відбудеться з 1 по 31 жовтня.

Проєкт присвячений трьом сучасним операм, які “Ухо” ставило у 2016-2018 роках і створений на основі відеозаписів та сценічних декорацій цих опер. “Корисні копалини” — це середовище, у якому глядачі можуть досліджувати оперні твори, їх сюжет, музику, сценічні рішення та історію їх створення без часових обмежень театрального формату.



(10 вересня 2021 року)


10 серпня Міністерство культури та інформаційної політики оголосило, що кураторами українського павільйону на 59-ій Венеціанській бієнале сучасного мистецтва обрано Лізавету Герман та Марію Ланько із The Naked Room та Бориса Філоненка з персональним проєктом Павла Макова «Фонтан виснаження. Висока вода». 10 вересня відбулася пресконференція за участю кураторів, художника та представників МКІП.


Ми вітаємо наших кураторок програми візуального мистецтва та засновниць Машу та Лізу.



(   29 серпня 2021   )


Бюро ФОРМА, куратори архітектурного напряму Павільйону культури, розпочали підготовчі роботи в будівлі.

     

(   14 серпня 2021 року   )


До команди Павільйону культури долучилися Анна Діскант у ролі головної менеджерки та Настя Калита як менеджерка з комунікацій.



(   липень 2021   )


УКФ таки надає фінансову підтримку одному з проєктів в Павільйоні культури. Тож на жовтень 2021 заплановане відкриття виставки “Корисні копалини: виставка опер в павільйоні спогадів.”


(   червень 2021   )


Після інспекції з конструкторами, інженерами та будівельниками розробляється кошторис підготовчих робіт та обстеження павільйону. ФОРМА деталізує проєкт та працює над виставкою, присвяченій майбутнім змінам в павільйоні.

Вітя Глущенко відвідує Budka Tbilisi — мистецький простір, який працює у формі класичного грузинського бенкету.


(   травень 2021   )


Проєкт міждисциплінарних резиденцій зрізається Наглядовою Радою УКФ на користь проєктів, присвячених 30-му ювілею незалежності України, а проєкт оперної виставки не отримує запрошення на перемовини. Команда спішно перебудовує програму.

Агенція "Ухо" (Саша Андрусик, Євген Шимальський, Катерина Сула) отримує Шевченківську премію в номінації "Музичне мистецтво".


(   квітень 2021   )


Команда у складі семи кураторів на засадах доброї волі, законності, спільності інтересів та рівності прав її учасників, прозорості та самоврядування засновує благодійну організацію “Благодійний фонд Павільйон культури”, і в травні 2021 підписує меморандум про співробітництво з ВДНГ. 


(   лютий-березень 2021   )


Допрацьовується устав; фільм Катерини Горностай “Стоп Земля”, спродюсований Наталією Лібет, потрапляє до конкурсної програми G14 Берлінського кінофестивалю — але Наталія йде з проєкту Павільйон культури.

                  

(   29 січня 2021   )


Саша Андрусик народжує Франю, а його найперше фото миттєво потрапляє на аватарку чату в телеграмі.

(   січень 2021   )


Команда готує дві проєктні заявки на УКФ: міждисциплінарні резиденції та виставку про оперний цикл агентства “Ухо”. Обидві отримують високі бали та проходять експертну оцінку.


(   грудень 2020   )


BURSAtelier виходить з проєкту через необхідність сфокусуватися на своїх основних комерційних проєктах.


(   листопад 2020   )


Павільйон 13 на місяць стає київською сценою Тбіліської архітектурної бієнале. Зокрема тут експонується виставка саморобних меблів з будмайданчиків understructures та дослідження про те, як за залишками демонтажу розрахувати вплив ремонту на довкілля — Networked Homes команди Center for Spatial Technologies). Кураторка проєкту Анна Доброва (metalab) приєднується до команди Павільйону культури.

 

(   жовтень-листопад 2020   )


Куратори палко дискутують щодо внутрішнього устрою інституції з піклувальниками: як формується місія, хто має увійти до наглядової ради, з якою періодичністю мають змінюватися куратори тощо.

 

(   липень 2020   )


Перша закрита презентація проєкту для потенційних партнерів. Попри монтаж великої скульптури Анни Звягінцевої, співпрацю з медіа-артистами Blck Box і музичну імпровізацію для гобою, віолончелі, арфи та електроніки в шахті Павільйону 13, презентація є радше невдалою — але в особистих розмовах знаходяться перші шість піклувальників.

   

(   березень 2020   )


Пандемія! Усі переходять в Zoom, з проєкту виходить Слава Балбек. Новий культурний центр вирішено назвати Павільйон культури. 



(   січень 2020   )


Починає формуватися нова кураторська команда, яка на волонтерських засадах працює над дизайном інституції. Вася Гроголь запрошує до участі в проєкті Вітю Глущенко, який звертається до Лізи Герман та Марії Ланько; ті, в свою чергу, кличуть Олю Балашову та Сашу Андрусик; разом вони запрошують в команду Іру Мірошникову та Олексія Петрова з бюро ФОРМА.

(  тут почали працювати ми   )



(   вересень 2019   )


До Павільйону 13 потрапляє Вася Гроголь з BURSAtelier. Вражений  виглядом Павільйону, він хоче заснувати в ньому Центр сучасного мистецтва “Шахта”, зобов’язується взяти на себе відповідальність за ревіталізацію будівлі, підписує новий договір з ВДНГ та меморандум про співпрацю із Carbon. Balbek Buro робить перші рендери проєкту. Восени і взимку 2019–2020 в павільйоні працює наглядач Саша Дворецький, який опікується будівлею Павільйону, вивозить сміття, зачищає центральну стіну, лагодить дах та подвір’я.




(   осінь 2018   )


Режисер Павло Юров ставить в Carbon документальний спектакль Лагуна. А так просто це як би не пояснити, про експедицію знімальної групи на шахту. У финалі спектаклю, коли глядачі дізнаються про аварію, в одній з ніш шахти виблискує фонтан-міраж.



(   2017 рік   )


ВДНГ, що змінює офіційну назву на Національний комплекс “Експоцентр України, оприлюднює нову стратегію розвитку, що передбачає перетворення Павільйону вугільної промисловості на мистецький центр із резиденціями для художників. Наступні два роки в простірі павільону працює спільнота медіа-артистів Carbon.



(  тут до нас працювали радянські та інші менеджери   )



(   1967 рік   )


На ВДНГ з’являється павільйон вугільної промисловості, обладнаний бутафорною шахтою. Архітектор проєкту: Слава Павловський


(   1952 рік   )


У Києві на території Голосіївського лісу та приміського села Червоний Шинок розпочинається будівництво ВДНГ.




(   350-250 мільйонів років тому   )


Із оболонок спор, часток епідермісу, плаунів, папоротевих та інших вимерлих рослин утворюється викопне вугілля (антрацити, пісне, піснувато-спікливе, коксівне, газове, довгополумневе та ін. підвиди). 


У Києві вугілля ніколи не було.


(  тут до нас працювали вуглекислий газ і тиск порід земної кори  )


☁️

(      павільйон культури     )
адреса: пр-т Академіка Глушкова 1, павільйон 13 ВДНГ, Київ, Україна дивитись карту
зв’язок: info@pavilionofculture.com / +38 067 2927496